MİNİK FOTOĞRAF TÜYOLARI

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorsun ama poz vermekte, sahneyi hayal etmekte zorlanıyor musun? O zaman bu yazımızda sana vereceğimiz minik ipuçlarına göz atabilirsin ;)


1- IŞIK ÇOK ÖNEMLİ

sunlightrays.jpg

Aslında hepimizin bildiği bir detay bu ama bazen unutabiliyor veya atlayabiliyoruz fotoğraf çekmenin en önemli unsurunu. Amacınız sitenize veya kataloğunuza koyacağınız bir ürün fotoğrafı çekmek değilse, o zaman kesinlikle gün ışığından faydalanmalısınız. Öğle güneşinde çektiğinizde oluşan gölgeler de, aydınlık da çok tercih edilen noktalar değllerdir. Akşamüstü ve sabah güneşi tüm detayları en doğru gösteren doğru bir tercih olacaktır.

2- DOĞRU AÇINIZI ÖĞRENİN

1440142915010.jpg

Poz vermek çoğu zaman çok zor olabiliyor değil mi? Herkesin proporsiyonuna uygun doğru bir açısı olduğunu ve fotoğraf çekerken o açıdan poz verdiğinizde kendinizi en güzel hissedeceğiniz fotoğraflar vereceğiniz unutmayın.

3- DETAYLARA ÖNEM VERİNDREAMY-2.jpg

Bir ortam fotoğrafı çekiyorsanız, kadrajınıza giren detaylara önem verin. Bunun için fotoğraflarınızda güzel çıkacağını düşündüğünüz ve konseptinize uygun tasarım objeler biriktirin, gerektiğinde çıkarıp kullanın.

4- ODAKLAMAYA DİKKAT!

friends-becoming-a-selfie_1153-150.jpg

Çoğu zaman arkadaşlarla buluştuğumuzda anı kalması için fotoğraf çekmek isteriz de sonradan baktığımızda genelde titrek çektiğimizi farkederiz ya 🙂 İşte tam da bu andan bahsediyoruz. Fotoğrafınızı çekerken, ne makina kullanıyor olursanız olun odaklamaya ve makinayı titretmemeye özen gösterin. Unutmayın, fotoğrafı satan, içeriğinden çok çekim kalitesidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği