Yılbaşı İçin Kendin Yap Hediye Fikirleri

Hediye almak ve vermekten daha güzel ne olabilir bilmiyorum! Belki de bu sebeple yeni yıl zamanını çok seviyorum...


Hediye almak ve vermekten daha güzel ne olabilir bilmiyorum! Belki de bu sebeple yeni yıl zamanını çok seviyorum, çünkü sevdiğiniz insanlara, onlara güzel dilekler dileyerek, önlerindeki yıl ile ilgili umutlu mesaj ve hediyeler vermek ve onları sevdiğinizi söylemek için bir bahane olması harika birşey.

Ofislerdeki yılbaşı çekilişleri, eş, sevgili, aile, arkadaşlar, derken hediye alacağınız kişilerin sayısı bir anda onlarca kişi olabiliyor tabii. Masraflı olması bir yana öte yandan da ‘her yıl benzer şeyler almaktan bıktım, ne alsam’ diye kara kara düşünüyorsanız, bu sene de el yapımı, daha kişisel ve orijinal birşeyler yapmayı deneyebilirsiniz. Size de fikir olsun diye aklıma gelenlere gelin birlikte göz atalım.

KURABİYE YAPIN

Tereyağlı sugar cookie’ler uzun süre dayanabildiği için hediyelik kurabiye olarak süperler. Üstelik renkli kremalar yaparak üzerini dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Bizde her yıl seremoni şeklinde geçen eğlenceli bir aktivite olan yılbaşı kurabiyeleri, geçen sene kırtasiyeden aldığım renkli kese kağıdı gibi bir kağıtla kaplanarak ve iple üzerine kurdele kondurularak çok tatlı bir hediye olabilir.

1517312091541.png

KUPA TASARLAYIN
Düz renk ve desensiz kupalardan edinip, kırtasiyeden porselen kalemleri alın. Kupayı istediğiniz desende boyadıktan ve üzerine yazdıktan sonra linkteki fırınlama tarifine bakabilirsiniz. Sizin
tasarımınız kupalar hazır!

NOT KAVANOZU HAZIRLAYIN
Kavanozlar gerçekten nimet. Değişik şekillerde süsleyebileceğiniz kavanozların
içine koyacağınız notları bu şekilde de sergileyebilirsiniz. Hem romantik hem de sürpriz dolu bir seçenek.

AĞAÇSIZ YILBAŞI AĞACI
Yılbaşı havasına girmek için sadece çam ağacı formunu oluşturmak yeter de artar bile. Yani, yere yakın düz bir gövde ve yukarıya çıktıkça daralıp üçgen formu oluşturan basamak şeklinde dallar ? Hani şu kırtasiyelerde satılan renkli, desenli bantlar var ya… Mesela onları bir çam ağacı formu oluşturmak için duvarınıza yapıştırarak başlayabilirsiniz. Yılbaşı ağacınız hazır işte!

1517312103663.png

LİMONCELLO YAPIN
Vodka, bolca limon ve şekerle yapılan, hazırlaması oldukça kolay olan ve sahibini çok sevindirecek bir hediye. Farklı bir likör de olabilir elbette, ama öncesinde bekleme sürelerine dikkat edin mutlaka. Bu arada alkol kullanmıyorsanız da komposto ve yılbaşı şerbeti hazırlayabilirsiniz. Güzel bir şişeleme, etiketleme ve süslemeden sonra hediyeniz hazır!

1517312134133.png

KAVANOZDA KURABİYE KARIŞIMI HAZIRLAYIN
Kurabiye yapmakta çok iyi değilseniz veya taşımak için
uygun olmayacaksa, istediğiniz bir tarifin içeriğindeki kuru olan malzemeleri sırasıyla bir kavanoza yerleştirip katman katman bir görüntüde, yapmaya hazır hale getirip paketleyebilirsiniz. Üzerine kısaca tarifini yazıp bir etiket gibi yapıştırabilirsiniz.

HEDİYE KUTUSU

Sunum önemlidir! Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz elbette ama sunumu ile çok farklı bir etkisi olabilir. Biraz samankağıdı, hasır ip, kırmızı kurdele ya da çam ağacının ufak bir parçaları ile yaratıcı paketler hazırlayabilirsiniz. Hediye ettiğiniz kişide gülümseme garanti ?

1517312144486.png

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği