Kalplisekermoda ile Yeni Başlangıçlar

Hayatınızın her döneminde sizi mutsuz eden şeyler illaki vardır. Peki ya siz mutlu eden kısımlara daha az bakıyorsanız?


www.kalplisekermoda.com@kalplisekermoda

Belki de siz izin veriyorsunuzdur o küçücük şeylerin canınızı sıkmasına. Biraz düşünün bunu.. Haklıyım dimi : ) Elbette Pollyanna olalım demiyorum ama bizler bu küçücük olayları bile bazen o kadar büyük sorunlar haline getiriyoruz ki, o gün günümüz kötü geçiyor.

Mesela huzurlu bir gün geçirmek istersen; sabah erkenden kalkıp sahilde yürü, sevdiklerine onları ne kadar çok sevdiğini söyle, kendini ödüllendir, yepyeni bir hayat için seni üzen insanları hayatından çıkar, seni seven insanlara daha çok vakit ayır, gökkuşağını gördüğünde umutlan, yıldız kaydığında dilek tut, günün berbat geçse bile en sevdiğin şarkıyı açıp dans et, sanal ortamda çok vakit öldürmek yerine arkadaşlarınla vakit geçir, yeni insanlarla tanış, yaşadığın şehrin bilinmeyen yerlerini keşfet, bir günlüğüne turist ol. Hatalarını sev, onlarla doğruları öğreniyoruz. Hatalarımızla büyüyoruz.

 

Şu hayatta belki de en zor şeylerden biri de kendimizi olduğumuz gibi kabul etmektir. Sen kendini seversen; kendin gibi davranırsan inan ki hayatın çok daha güzel olacak. Bu yıl her şey daha mükemmel geçsin. Her şeyi daha güzel daha anlamlı yaşayalım. 

Hadi elinize 2 tane kâğıt alın, birine 2015 yılında yaşadığınız tüm kötü olayları, diğer kağıda ise 2016 yılında  olmasını istediğiniz güzel dileklerinizi yazın.

2016 yılına girdiğiniz gece; kötü olayların yazılı olduğu kağıdı yakın, küllerini savurun. Kötü anılarınız da o kağıtla birlikte bitsin gitsin. Diğer kağıdı ise; cüzdanınıza koyun. Dilekleriniz gerçekleştikçe üzerine bir çizik atın. Unutmayın; çabalayarak, hayal ederek, emek vererek bir şeyler gerçekleşir. Mucizeler beklemeyin, zamanla her şey güzel olacaktır.

Kalplisekermoda

Ceren Aslıhan Sağ

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği