Buse Terim Bahçekapılı

Bundan tam 1 yıl önce, ilk kutumuzu hazırlarken, kime nasıl ulaşacağımızı bilmiyorken, instagram’daki takipçi sayımız sadece 300 iken, (ve onların çoğu da ailem


 @bikutumutluluk

Bundan tam 1 yıl önce,

ilk kutumuzu hazırlarken,

kime nasıl ulaşacağımızı bilmiyorken,

instagram’daki takipçi sayımız  sadece 300 iken,

(ve onların çoğu da ailemiz ve arkadaşlarımızdan oluşuyorkenJ),

beğendi ve inandı küçük girişimimize  Buse Terim…

Birinci yılımızı doldurduğumuz bu ayda hazırladığımız

ilk dergimizin özel röportajını,

bu kadar özel bir yeri olduğu için

tabii ki de onunla yapmalıydık…

———-

  • Daha hiç tanınmayan bir markadan gelen ilk kutunuzu aldınız ve bunu instagram hesabınızdan paylaştınız. Paylaşımlarınız konusunda çok titiz olduğunuzu biliyoruz J Size gelen yüzlerce hediyeden nasıl sıyrıldı bi’kutuMutluluk? İlginizi çeken ne oldu?

İşimiz gereği çok fazla zarf, paket, tanıtım ürünü vs ile karşılaşıyorum. Bir gün yine ofise geldiğimde masamın üzerinde buldum kutunuzu. Her zamanki gibi “iş” dürtüsüyle açtım, acaba hangi yenilik beni bekliyordu bu sefer?

Ancak o alışık olduğum kutulardan bu kez renkli başka bir kutu çıkıverdi. İncelikle düşünüldüğü belliydi… İşte bu inceliklilik hali, beni ilk çarpan şey oldu. Benim için sunum çok önemlidir. Annemden öyle gördüm. Onun sofraları, ikramları… Detaylara çok önem veririm. Kahve olacaksa yanında bir sürprizi olmalı mesela mutlaka. Karşındakini şaşırtmalı, gülümsetmeli. İşte sizin kutuyu açtığımda yüzümde beliren ilk gülümsemeyle beraber bende bu “aaa bu tam da benim için” hissi uyanmıştı. Sonrasında içinden çıkanlar kadar, sevimli mesaj kartı, içinden dökülen minik hediyeler, daima peşinde olduğum detaylardaki özen konusunu işaret ediyordu. 

  • Biz aslında küçücük şeylerin bile kocaman gülümsemeler yaratabileceği düşüncesiyle yola çıktık. Küçük mutlulukların, motivasyonların, mottoların hayatınızdaki önemi nedir?

Aslında bloğumda ve sonra Instagram hesabımda ben de aynı şeyin peşindeyim. Tamam modayla ilgili yazıyorum, en yeni trendleri iletmek için çalışıyorum ama aynı zamanda, yaptığım paylaşımlarda bile bir minik detayla, izleyende bir duygu, bir mutlu his oluşturmayı da çok seviyorum. Mesela güzel çiçekler beni çok mutlu eder. Bunları takipçilerimle de paylaşıyorum, izleyende bir gülümseme yaratmak o kadar önemli ki. İnsan kendini mutlu eden bir şeyle karşılaştığında motive de oluyor elbette. Motivasyon konusunda benim için tek örnek var; babam. Onun anlattığı her şey benim için zaten çok önemli ama yeni bir işe başlarken ondan duyduğum sözlerle harekete geçmenin gururu da ayrı oluyor. Sabahları sıkı bir yürüyüş yapmak, sunumu güzel bir Türk kahvesi, eşimle seyahat planları yapmak da beni motive eden şeyler arasında. Ah bir de yeğenim Yaman’la geçirdiğim bir beş dakika bile bana yaşam enerjisi katıyor. 

Klişeleri değil ama mottoları seviyorum. İnsanın hayata karşı duruşunda, bazen bir cümlenin bile çok önemi oluyor. Arada onlara göz atmak ve kendime hatırlatmak iyi geliyor bana. Hatta yeni taşındığım evimde, çalışma odamın duvarında da böyle bir motto yazıyor: “Her gün bir moda defilesi”

Ayrıca şu sıralar kadın-moda-yaşam konusunda web portalı olarak yenilenmekte olan buseterim.com.tr’de de her hafta yenilenecek motivasyon mottolarına yer vereceğim.

  • İlhama ihtiyaç duyduğunuz yaratıcı bir iş yapıyorsunuz, birbirinden çok farklı alanlarda projeler geliştiriyorsunuz. En çok nelerle beslenirsiniz, size neler ilham verir?

Seyahatler en büyük ilham kaynağım. Gittiğim şehirdeki bir renk, bir koku bir sonraki projemde bana harika bir fikir ile dönüyor.  İyi bir kitap, moda haftaları sırasında seyrettiğim defileler, hatta bazen bir mağazada beğendiğim giysinin dokusu bile farklı bir pencere açabiliyor zihnimde.

  • Bu ayın Bi’kutuMutluluk konsepti ‘yeni baslangıçlar’ ve yeni bir yıla girerken hepimiz yeni başlangıçların kararlarını veririz. Sizin yeni başlangıçlarınız neler olacak bu yıl?

Bu yıl profesyonel yaşamımda bir çok yenilik yaşadım. Bir marka ile kendi adımı taşıyan bir koleskiyon hazırladım, You Tube’da kendi TV kanalımı açtım, ilk kez bir reklam filminde oynadım. Instagram hesabım 1 milyonu geçti. Snapchat’i keşfedip zevkle kullanmaya başladım. Dijital dünyadaki bütün yenilikleri moda pazarlamasına entegre etmenin yolları konusunda birçok çalışma yaptım. Yeni yılda, yine iş yaşamımda yeninin peşinde koşmaktan vazgeçmeyeceğim. Yeni başlangıç olarak ise bu senenin yoğunluğundan sonra yeni yılda kendim için için daha fazla zaman ayırmayı umut ediyorum. İyi bir organizasyonla sadece kendime ait zamanlar yaratmayı başarmak istiyorum. 

  • Peki yeni başlangıçlar yapacak olanlara ne önerirsiniz? İletmek istediğiniz bir tavsiyeniz, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı? Geçen yıl yeni yıla girerken nasıl kararlar aldınız, beklentileriniz gerçekleşti mi?

Yeni başlangıçlar yapmak istiyorsanız, işe yazarak başlayın. Söz uçar yazı kalır, kararlarınızı, arzularınızı yazın ki tekrar tekrar gördüğünüzde size verdiğiniz sözleri hatırlatsın. Yoksa, insanın kendini zihnini kandırması o kadar kolay ki. Belki yazdığınızı buzdolabının üzerine veya aynanızın üzerine koyabilirsiniz. Ben her yıla yeni hayallerle başlıyorum. Geçen yıla başlarken de yine işimle ilgili bir çok hayalle başlamıştım. Şimdi hayallerimin bile daha güzellerini yaşıyorum. Yeni senedende aynı şeyi bekliyorum. Hayal ettiklerimden daha güzel şeyler gerçekleşmesini.

Bi’mutlu Anket

Favori motton:  ‘Her günü Kutla’

En sevdiğin ürün: Motto’lu kartlar 

Bi’kutuMutluluk hazırlasan konsepti ne olurdu: Kahve konsepti! 🙂 

Sürpriz bi’kutuMutluluk açmanın sende yarattığı his: Pamuk şeker yeme hissi gibi 🙂


Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği