Artık Değişim Zamanı

Eğer şu anda mutsuzsanız, düşünce yapınızı değiştirme zamanınız gelmiştir. Çünkü zaten doğru bildiğinizi sandıklarınız yüünden bu haldesiniz...


Hayatta insanı en mutlu eden şeydir yeni başlangıçlar yapabilme cesareti göstermek! Geldiğin nokta ne olursa olsun , onun içinde yaşam olduğunu fark edebilenlerindir mutluluk. Şartların zorluğundan yakınmak yerine , içinde bulunulan durumu anlamlandırmaktır yapılması gereken. Ve hiçbir zaman yoruldum deyip isyan etmemektir başarının anahtarı.

Sen , “sen olmak” yolunda olduğunu kabullendiğin sürece , yaşanacak olan zorlukların farklı yönlerini keşfedeceksindir. Asıl olan , kendini bulmak adına atacağın adımlardaki kararlılığındır. Hayat sana türlü engebeler çıkardıkça , senin onları aşma gayretindir. İşte “yaşam” bu noktada kendini sana gösterecektir. Sen ise kendin olmayı başardığın kadar tutunacaksındır.

Bilgiye açık olmak , sağlıklı davranabilmek için bir gerekliliktir. İnsan ben biliyorum diye başlayacağı her davranışta, eksik bir sonla karşılaşacaktır. Düşünce oluşumunun doğruluğu, bilgi akışına ne kadar izin verdiğinizle orantılıdır. Her yeni bilgide düşüncelerinizin değişmesi sizin “ne aradığını bilmeyen ” durumuna düşürmez. Aksine arayışınıza ne kadar sağlıklı devam ettiğinizin işaretidir. 

Bu, hayatımızın her noktasında geçerlidir. Sizin kendinizi tanımak için çıktığınız yolu, en doğru şekilde tamamlamanız için ve yeni başlangıçlar yapabilme cesaretini bulabilmeniz için önce kendinizi doğru bilgiyle doldurmanız gereklidir. Doğru bilgi de düşünce sürecinde sizin bilgiye ne kadar açık olacağınıza bağlıdır. 

Yeni ve doğru başlangıçlar yapabilmek için , önce önyargılarımızı , geçmiş kötü tecrübelerimizi hatta farklı şartlar altında oluşturduğumuz kişiliklerimizi sıfırlayabilmeliyiz.

İnsan önce kendini değiştirebilmeli ki , doğru ve güzel başlangıçlar ona gelsin…

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği