RENKLi HAYALLER FABRiKASI

Çağrı merkezinde sıradan bir gün... Ürün stokları güncellenecek, yeni alıcılar bulunacak, satış kotasının hedefi tutturulacak, iadeler yapılacak....


Çağrı merkezinde sıradan bir gün… Ürün stokları güncellenecek, yeni alıcılar bulunacak, satış kotasının hedefi tutturulacak, iadeler yapılacak, depodaki rafları dolduran hayallere bir hayalperest bulunacak. Şaşırdınız değil mi?

Renkli Hayaller Fabrikası’na hoş geldiniz! Fabrika ilk hayalini üretmeye başladığından beri burada çalışıyorum. Benim gibi bir hayalperest için biçilmiş kaftan! Bugün ayın son günü, bizim için önemli günlerden. Stoktaki hayalleri insanlara tanıtmalı, yeni başlayan ayla birlikte hayata tutunmaları için hayalperestlere en uygun hayal ürününü sunmalıyız.

Masa başında yerimi alıp, bilgisayarımı açıyorum. Sistemden rastgele bir numara seçip arıyorum. Telefon çalıyor!

– Alo…

– Selamlar, Renkli Hayaller Fabrikası’ndan

arıyorum. Müsait misiniz?

– Değilim, aramayın bir daha!

Günün ilk denemesi olumsuz sonuçlandı. Bazı insanların hayallere ayıracak zamanı olmuyor. Çağrı merkezinde çalıştığım saatlerde biraz geriliyorum. Sistemden “Ara!” butonuna bastığım an, zihnimde türlü türlü sorular beliriyor. Aradığım kişi şu an nerede, ne yapıyor, müsait mi? Hayallerden bahsetmek için uygun bir gün mü? Bilemiyorum. Telefonu açtıkları anda ses tonlarına göre sorularıma yanıt bulmaya çalışıyorum. İçimden de, hayatın gerçeklerinin koyu bir tonla yaşandığı ana denk gelmemeyi diliyorum.

– Efendim?

– Selamlar, Renkli Hayaller Fabrikası’ndan arıyorum. Müsait misiniz?

– Evet, ne için arıyorsunuz?

– 2018 senesinin ilk kampanyasından söz etmek istiyorum. Bizden alınan hayal ürünleriyle kurduğunuz hayallerde %50 gerçekleşme ihtimali var. Teklifimizi değerlendirmek ister misiniz?

– Hayallere inanmıyorum, teşekkürler! Hayaller benim hayata tutunmamı sağlayan köklerim. Renkli Hayaller Fabrikasındayken, gerçeklik çemberinin içinden çıkmadan,
tam olarak o çemberin içinde de kalmadan kendime özgürce hayaller kuracağım alanlar yaratıyorum. Her insanın içinde hissettiği bir var oluş amacı varsa, benimki kesinlikle bu fabrikada çalışırken hayal projeleri üretmek ve onları tanıtmak!

– …

– İyi günler efendim, Renkli Hayaller Fabrikası’ndan arıyorum. İlgilenirseniz size özel bir teklifimiz olacak!

– Daha önce bir kez denemiştim. Ürünleriniz gerçeği yansıtmıyor. İlgilenmiyorum.

– Sistemden kontrol etmemi ister misiniz? Belki bir yanlışlık olmuştur.

– (Sessiz bir bekleyiş…)

– Evet, efendim, sisteme kayıtlı telefon numaranızdan kaydınıza erişim sağladım. Üçlü hayal paketlerinden alıp, birini bile gerçekleştirmek için emek vermemişsiniz!

– Ne emeğinden bahsediyorsunuz? Talimatlarda yoktu, hem olsa da çaba sarf etmezdim. Size iyi günler!
Hayaller için uygun bir gün değil sanırım. Herkes hayatın gerçeklerine o kadar kaptırmış ki kendini hayal kelimesi bir hayal olmuş!
İşin en zor kısmı insan memnuniyeti… Artık her şeyin hazırı tüketilirken, hayal kurup, onu gerçekleştirmek için emek vermek sanırım zor geliyor.

Screen-Shot-2018-04-02-at-21.37.16.png

Müşteri bilgilerini kontrol ederek, günün son aramasını yapacağım. Bunun için sisteme kayıtlı en son hayal kuran kişiyi seçiyorum.
Çalıyor…

-Efendim?
-Selamlar, Renkli Hayaller Fabrikası’ndan arıyorum müsait misiniz? -Merhaba, evet buyurun?

-Gördüğüm kadarıyla senelerdir hayallerle ilgilenip onları gerçekleştirmek için çaba sarf etmişsiniz. Biz de size özel pamuk şekeri hafifliğinde üçlü hayal tozu paketlerinden göndermek isteriz.

-Çok sevinirim, seneler önce ilk hayalimi kurarken sizden yardım almıştım. Bana uğurlu geldiniz. Paketi heyecanla bekliyorum, teşekkürler!

-Paketiniz gün içinde kargoya verilecek. Ödemeler müşterilerimizin hayalleri için verdikleri emekler karşılığında on iki taksitle yapılıyor. Umarım ürünlerimizden memnun kalırsınız. Hayal dolu günler dilerim!

Aramaları sisteme kaydedip, siparişi kargo birimine iletiyorum. Gün sonu raporuna gülen yüz eklemem mümkün çünkü az önce üçlü hayal tozu paketi için aranan hayalperest bulundu.

Umarım her geçen gün hayallerine sarılan, onlardan vazgeçmeyen hayalperestlerin sayısı artar. Fabrikanın bacası tüterken, evrene hayal tozları serpiliyor. Renkli Hayaller Fabrikası’nda bir gün daha sonlanıyor. Rafta gözüme kestirdiğim, üzerinde bahar çiçekleri yazan kavanozu alıyorum. Taze hayallerle yeni bir aya adım atmak istiyorum. Eğer siz de ürünlerimizi denemek isterseniz, düşlerinizdeki posta kutusuna bıraktığımız davetiyelerle Hayal Fabrikası’na misafir olabilirsiniz!

Günün Şarkısı: The Tallest Man On EarthThe Dreamer

Screen-Shot-2018-04-02-at-21.39.00.png

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği