FİYONKKMAKARNA’YLA SİNEMA KUŞAĞI


Dışarıda lapa lapa kar yağıyordur, o güzel pencere kenarında bir kış akşamında ne yapsam diye düşünüyorsundur. Uzun günler boyunca için sıkılmıştır belki… İşte bu akşam, biraz olsun yüzün gülmeli, dinlenmeli ve mutluluğu yeniden içinde hissetmelisin. O halde, hemen mısırları patlat, yanına içmeyi en sevdiğin içeceği ekle ve dünyayı iki saatliğine sessize al!

Ben dün akşam öyle yaptım. Marketten süt almak için evden çıktığımda, haylaz kar taneleriyle karşılaştım. Bana yol boyunca eşlik ettiler. Eve döndüğümde bu aralar favorim olan DoğuşMistik çayından demledim. Yanına da birkaç tane bisküvi ekledim. Pencere kenarında ne yapsam diye düşünürken, fragmanını gördüğüm ilk günden bu yana merak ettiğim “Bridget Jones’un Bebeği” filmini izlemeye karar verdim.

Rss.jpg

Kendimi bulduğum filmlerin, kitapların ve şarkıların hayatımdaki yeri elbette ayrı oluyor. Bridget Jones filmlerinde beni içine çeken detaylardan biri, karakterin günlük tutuyor olmasıydı. Ben de yıllarca günlük tuttum. Yazmaya başlamam da günlüklerim sayesinde oldu. Bir de bu tarz filmleri izledikten sonra tadının damakta kalması hatta pamuk şekeri tadında olmasını seviyorum. Bridget Jones’un Günlüğü, Helen Fielding’in aynı adlı romanından uyarlanmış bir film. Bridget, oldukça samimi ve doğal bir kadın. Birçok kadın gibi çelişkili, tutkulu, aşk dolu ve biraz da sakar… Filmleri izlerken gün içinde sanki tüm aksilikler onu bulmak için evrende var oluyormuş hissine kapılmanız mümkün.

Rs2.jpg

Bizim de başımıza gelmiyor mu? Önemli bir görüşmeye giderken kaçan çorabımız, saçlarımızı yaptırdığımız gün yağmurun yağması, bir mesajı yanlış kişiye göndermek… Kısacası evimizin kızı gibi, biraz daha irdelersek biz gibi! Hatalar yapıyor, hayata tutunmaya çalışıyor ve aşık oluyor. Marc Darcy onun gerçek aşkı! İlk iki filmi gerçek aşkının etrafında şekilleniyor olsa da, üçüncü film tamamen başka bir konu üzerinden ilerliyor. Bridget, hamile… Duyduğunuz ilk anda seviniyorsunuz değil mi? Peki, babasının kim olduğunu bilmediğini de söylersem… Biri yakışıklı, milyoner ve çılgın bir Amerikalı Jack Qwant, diğeri de hayatının gerçek aşkı Marc Darcy. Bakalım neler olacak?

Rssss2.jpg

Bana göre ilk iki filmi daha eğlenceli olsa da, son filmde de epey güldüm! Özellikle dikkatimi çeken de sosyal mesajlar içeriyor olmasıydı. İzlemek isteyenler için fazla detay vermekten kaçınıyorum. Benim için etkisini yitirmeyecek film serisi… En çok sevdiğim yanlarından biri de, filmde yer alan şarkılar. Bridget Jones filmlerinin soundtrack listesi benim için her zaman mutluluk verici olmuştur! Bu listede Ed Sheeran olunca, içten bir “Aman Allah’ım!” serzenişi de kendiliğinden eklendi. Film izlemeyenlere tavsiyemdir.

“Kesinlikle bir mesajınız yok. Bir tane bile yok. Annenizden bile yok.”

– Bridget Jones’un Günlüğü

Günün Şarkısı: Ellie GouldingStill Falling For You

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği