Karlı Bir Günde Evde Keyif Önerileri

Her biri kendine özgü biçimli kar kristalleri havada birbirleriyle dans ederken sıcak evlerimizde vakit geçirmenin keyfi bir başka bence.


Her biri kendine özgü biçimli kar kristalleri havada birbirleriyle dans ederken sıcak evlerimizde vakit geçirmenin keyfi bir başka bence. Karlar şehri battaniye gibi örterken çok güzel bir esaret değil mi evde olmak, o manzaranın tadını çıkarmak? Peki, karlı bir günde ne yapmalı? Evde nasıl zamangeçirmeli?

1-Okuyun!

Evinizin en rahat koltuğuna kurulup, dergi kitap ne varsa yanınıza depolayın. Fonda müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz bu keyfe eşlik edecek güzel bir playlist hazırlamayı da ihmal etmeyin.

2- Kahve Zamanı!

İster okurken, ister film izlerken olsun kahve insanı için karlı günler sanki daha bir özel oluyor. O sıcacık aroma eşliğinde camdan izlenen kar… Sanırım paha biçilmez. Kanepeye kurulmadan önce
hazırlayın kahvenizi, ister televizyonu açın ister müzik dinleyin, isterseniz de okuyun.

1517310692209.png

3- Bozaaaa! / Sahlep!

Kış denince sanırım gözlerimizin önüne gelen ilk görsel bu ikiliden biri! Hazır alabileceğiniz gibi evdede hazırlayabileceğiniz bu kış içecekleri karlı havanın tadını daha iyi çıkarttırabilir 🙂

1517310702251.png

4- Şömine – Kuzine!

Çıtır çutur sesler, havanın soğuğuna inat sıcacık bir ortam! Bizden biraz daha eskiler ise daha yakından bilir kuzineyi. Annemin kış anılarında çok özel bir yeri vardır. Aslında alınmalı bir tane. Üzerinde çay demlenir, kestane yapılır… Düşünsenize… Hayali bile ne kadar güzel. Varsa değerlendirin. Bu karlı
havada kuzinenizin üzerinde çaydanlığınızın demi tütsün, kestane kokuları sarsın evi…

1517310717542.png

5- Kestane Kebap Yemesi Sevap!

Kışın en lezzetli habercilerinden bir tanesi de hiç kuşkusuz kestane. Buram buram kokusu kendine çeker, bazense enfes bir tatlının içinde kendine hayran bırakır. Evet kestane bir kış vazgeçilmezi!

1517310726915.png

6- Cam Kenarı!

Cam kenarına, varsa bir pervaz oturun, izleyin o güzelliği. Eviniz nasıl olursa olsun bu havada başınızın üzerinde bir dam olduğuna şükredin. Mutluluğun ne kadar basit olduğunu görün. Ve elbette soğukta dışarıda kalanlara da duyarlı olalım lütfen!
7- Film Zamanı!

Dışarısı buz gibiyken, camdan beyaz beyaz pamuklar dökülürken kurulunan kanepede belki de yapılabilecek en güzel şeydir film izlemek! Özellikle yeni yıl filmlerine siz de benim gibi meraklıysanız en beğendiklerimden birkaç öneri sıralıyorum sizlere… It’s A Wonderful Life, When
Harry Met Sally, New Year’s Eve, The Polar Express, A Charlie Brown Christmas.

1517310739622.png

8- Yemek Zamanı!

Mutfağa da meraklıysanız eğer birbirinden güzel tatlı denemelerine girmeye ne dersiniz? Market alışverişine çıkacaklardansanız Dr. Oetker’in evde yapabileceğiniz pratik tatlılarından alabilirsiniz. “Yok ben herşeyini kendim yaparım” derseniz bir adet Cafe Fernando kitabı edinin derim. Kendisinin hastasıyım!

9- Hareket Zamanı!
Tamam artık bu kadar evde olmak yeter sanırım! Akşam olduysa, caddeler durulduysa ve sokaktan çocuk sesleri geliyorsa atın kendinizi dışarı. Evden çıkın! Çıkmadan bir havuç, iki zeytin ve bir de arzu ederseniz bir atkı alın. O beyaz örtünün, bastığınız zaman tıkır tıkır eden sesleri ve şehrin kar sessizliğinde çocukluğunuza dönün. Bir kardan adam yaparak bu nostalji tablosunu tamamlayın!

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği