Dünyanın bütün bardak altlıkları toplanın!

A bu güzelmiş diye başlayan hikaye şu an dört bini aşkın bardak altlığına ulaştı. Bu yazı boyunca çok fazla bardak altlığı diyeceğimi hissediyorum


Üniversiteye başladığımda tüm evi taşıdık İzmit’e o yüzden hiç öğrenci evim olamadı e malum eşyalar kıymetliydi o yüzden yemek masası salonda ve ev partilerinde evde 324498 kişi oluyoruz bu sebepten masayı korumamız gerekiyordu hadi bir iki bardak altlığı toplayayım derken başladı bu binlerce bardak altlığı olayı. Her gidilen yeni mekandan, her özel günden anılar toplanmaya başlandı sonra. Bazılarının kenarında köşesinde sadece tarihler var, biraz uzun bakınca hatırlıyorum “haaa” diye.

Arkadaşlarım yurtdışına çıktıklarında en rahat hediye seçtikleri kişiyimdir. Sağdan soldan topladıkları bardak altlıkları. Öyle bir kutunun içinde bekleyen gereksiz şeyler değiller bu arada kendi aralarında sınıflandırmaları var. Çok önemliler, önemliler, bunları evde kullanabiliriz olanlar. Her bardak için ayrı hazırlanmış olan setler. 

Üniversitedeyken ne kadar çok boş vaktim varmış onu fark ediyorum. Şu anda içinde oldukları kutunun düzeni bi’ bozulsa 8 ayda eski haline getiremem sanırım. Ya hayatım bi anda çok yoğunlaştı ya da ben bunun arkasına çok sığınıyorum. Okuldayken gün aşırı ütü yapacak vaktim vardı. (Neden ütü yapıyorsun sorusu hayatımın sorusudur; çarşaf dahil herşey ütülü olmalı ondan hep) Bu aralar bir tişört kirli sepetine gittiğinde bir sonraki mevsim döngüsünde belki geri dolaba geliyor. 

Bu kadar yoğun muyuz gerçekten?

Kendimize, çevremize, işimize, evimize ayırmak için 24 saat az mı gerçekten? Öncesinde planlayınca herşeye vakit var. Hemde herşeye! Planın içine girince hatta planlanan sürenin sonuna geldiğimde görüyorum ki hiç bir şey yapamamışım vaktim yokmuş. 

Her zaman suç atacağımız bir şey var. Zamanı, olayları suçlamaktan vazgeçtiğim kısa zamanlarda içimdeki küçük canavarın her adımımı engellediğini fark ediyorum. İlk plan o canavarı yok etmek. 

Zaman çok iyi biri, canavar kötü biri…

Bu yazıda toplam 7 defa bardak altlığı demişim. Çok da dememişim. Aferin bana, canım kendim.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği