Gökkuşağının Anlamı

Gökkuşağının çıktığı yerde hazine var diye anlattılar bize çocukken. Ve ben hep inanmışımdır her anlatıldığında. Hala gökkuşağının nerde başladığını ve bittiğini bul


Eski efsanelere göre gökkuşağının tanrılara ait bir köprü olduğu varsayılmaktadır.
Bilimsel olarak ise güneş ışınlarının yağmur damlaları ve sis bulutları tarafından kırılması, yansıtılması ve dağıtılması sonucu meydana gelmektedir.
Ama benim gördüğüm çok daha başka bir tanım.

Hava bulutlanır , kararır . Sonrasında yağmur yağar. Derken bulutlar artık yavaş yavaş çekilir ve güneş kendini gösterebileceği küçük bir delik bulur. Ve kendini gösterir. Yağan yağmur ise güneşin ışınları sayesinde çok güzel renklere dönüşür ve o karanlık bulutlu zor havadan sonra bize gözüktüğünde gökkuşağı olarak yüzümüzü güldürür…

Yani, gökkuşağından sonra farkında olunması gereken; hayatınızda karanlık bulutlu zor zamanlarınız olur. Ve dayanamayıp kendinizi bıraktığınız için yağmur gibi içinizde ağlar. Ancak birazcık toparlanma ve farkındalık ile o içinizi karartan bulutları itip bir delik açabilirseniz , güneşin girdiği gibi umutta sizin içinizi aydınlatır. Umudun girdiği hayatlarda ise içinizde yağan yağmur damlaları bile bir anda rengarenk bir geleceğe dönüşebilir. Yaşanan sıkıntıların ve zorlukların aslında hayatımızda renklere dönüştürebilmek bizim elimizdedir. Her olayın nedeni biziz. İyi veya kötü. Sonuçta doğru olan içimizdeki güneşe izin verip gökkuşağını çıkarabilmek. O zaman hayatımızda yaşadığımız siyah beyaz olan herşey , yüzümüzü güldüren renklere dönüşecektir. Ve umut yanımızda olduğu sürece , bulutların arkasından güneş hep çıkacaktır.
İçinizde yağan yağmurlara kızmayın , onlar sizin rengarenk olabilmeniz için size sunulan hazinelerdir. Bunun değerini bilmek gerekir. isyan etmek yerine , karanlıkları yaşadığınız , yağmurlarda ıslandığınız için mutlu olmalısınız. Asıl zenginlik budur.

“Ne kadar çoksanız , o kadar fazlasına sahip olursunuz” (Tanrılar Okulu – Stefano Elio D’Anna)

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği