Bimutlu Eden Film Önerileri


@ futuristblogger

Siz de bir diğer ayın kutusunda ne çıkacak acaba diye merak içinde kalanlardan mısınız? O mail geldiğinde de daha kutunuz gelmeden bi’mutlu olanlardan mısınız? Madem kasım ayının konsepti “SİNEMA” ve yumuş yumuş battaniyelere sarıldığımız film geceleri bizi bekliyordu o zaman bize bi’mutlu edici filmler gerekliydi J

Sinemaseverler için Bi’mutlu Eden Filmler” için öneriler hazırladım. İzleyenlerin kesinlikle diye yorumlayacağı, henüz izlememiş olanların çok şey kaçırdığını düşüneceği film önerileri. Tamamen pozitif duygulara bürüneceğiniz, hayatın içinde asla pes edilmemesi gerektiğinin örnekleri, duygu yüklü, eğlenceli, arkadaşlık, dostluk, aşk temaları… En önemlisi de aldığımız kararlarda her zaman kalbimize güvenmemiz gerektiğini bize hatırlatacak filmler. Filmlerde genelde tesadüf denilen tanışmalar gerçekleşir ve kişilerin hayatları değişir.

Peki sizce tesadüf diye bir şey var mıdır?

1- Kızarmış Yeşil Domatesler  (Fried Green Tomatoes)

Tür: Dramatik Komedi

Filmin sonunda kalbinizin sıcacık olacağını size temin edebilirim. Hazır tesadüfleri sorgulamışken bu filmde siz de farkına varacaksınız ki yaşam bazen zorlu anlarımızda bize destek olması için birilerini gönderir. Tesadüfmüş gibi tanışırız. Bu filmde de bir bakımevinde tanışan iki kadın arkadaş olurlar.

Sonrasında arkadaşını her ziyarete gittiğinde ondan geçmişine ait bir dostluğun öyküsünü dinler. Böylelikle sorunlarının üstesinden gelerek, başarılı ve pozitif bir şekilde hayata tutunur.

2-Düşlerin Terzisi ( The Dressmaker)             Tür: Komedi, Dram

Hepimizin içinde taşıdığı eşsiz yetenekler vardır. Eğer bunları ortaya çıkarmayı başarabilirsek hayatın bize işte tam da o zaman göz kırptığının farkına varırız. Filmde güzel, yetenekli ve sıra dışı olan bir kadının öyküsü yer alıyor. Yıllar sonra küçük bir kasabada yaşayan annesinin yanına dönen Dunnage için durum hiç kolay olmuyor. Üstelik kasabalılar onu yabancı olarak görüyor ve çocukluğunda suçsuz olmasına rağmen atılan bir iftiradan sorumlu hala. Mücadeleden vazgeçmeyen kadın eşsiz terzilik yeteneklerini ortaya çıkararak herkesi büyüler. Yaşamı olumlu hale getirmeyi başarıyor.

 

3- Joy        Tür: Biyografik, Dram, Komedi

Joy, bu filmde tek başına hayat mücadelesi verir. Hepimizin hayatın içinde mücadelede zorlandığımız zamanlar olmuştur. Joy ‘ da kendinizden birer parça bulabilirsiniz. Ve asıl motto “inandığımız şeyden asla vazgeçmemek” olmalı. Joy’ da öyle yapıyor ve hayalinden asla vazgeçmiyor, bu sizi de cesaretlendirecektir eminim. Ve sanırım bu filmde anlıyorsunuz ki yaşam bizden yana olacağı zaman etrafımıza bazı güzel insanlar yerleştiriyor. İçimizden gelen o sesi dinlemeliyiz belki de, kim bilir doğru oradadır.

 

4- Yukarı Bak ( Up)     Tür: Animasyon, Aile

Tesadüfen yolları kesişen iki çocuğun hikayesini konu alan çok başarılı bir animasyon filmi. Filmin sürüklediği final ve orada yaşananlar eminim sizi de büyüleyecek. Aşkın, hayallerin peşinden gitmenin ve her şeyin görünen sebeplerinin arkasında da güzel sebepler olduğunun en güzel örneği… Yukarı Bak filmini izledikten sonra musmutlu uyuyabilirsiniz.

 

5- Yalanın İcadı ( The Invention Of Lying )    Tür: Komedi Romantik

Hiç yalan söylenmeyen bir dünya düşünün. Kulağa çok keyifli geliyor değil mi? Ve işte kimsenin yalan söylemediği, herkesin düşüncelerini birbirine doğru bir şekilde aktardığı bir yaşam şekli… Çok keyif alacağınız bu filmde güzel öğretiler de yakalayacaksınız. Filmde yalanı icat eden ilk kişinin hem trajik hem de komik hikayesine tanık olacaksınız.

 

6- Ermiş ( The Prophet ) Tür: Animasyon

Halil Cibran’ ın Ermiş kitabından uyarlanmış, izlediğim en öğretici animasyon filmi. Halil Cibran’ ın kitaplarını okuduysanız ya da sözlerine bir yerlerde rastlamışsanız eğer bilirsiniz ki öğretileri harikadır. Filmde Mustafa adlı başrol karakter, misafir kaldığı Orphalese halkına; aşk, iş, çocuklar, hayat ve ölümü değişik açılardan şiirsel bir dille yaşama dair müthiş öğretiler anlatır. Bu öğretiler sizin de yaşama bakış açınızı olumlu yönde etkileyecektir.

 

7- PK- Peekay  Tür: Komedi, Bilim Kurgu, Romantik

Eğer siz hala PK’ yı izlememiş bir sinemaseverseniz üzülerek çok şey kaçırdığınızı söyleyeceğim. Aamir Khan’ ın Bollywood yani Hint filmlerine karşı ön yargımızı kıran ve hatta hayran bırakan filmi PK… Kesinlikle izlemelisiniz. Aamir Khan filmde kimsenin sormadığı hatta aklına bile gelmeyeceği soruları sormaktadır. P.K.’in masum yaşamını gören insanlar kendi sıradan hayatlarını sorgulamaya başlarlar. Kırılmış kalpleri onarır, öfkeli insanları dindirmeye uğraşır. Peekay’ın çocuksu merakı kendi ve birçok insan için manevi bir yolculuğa dönüşür. Filmin sonunda pozitif duygular ile siz de kendi iç yolculuğunuza çıkmaya hazırlanın.

 

8- Kader Ajanları (The Adjustment Bureau ) Tür: Bilim Kurgu, Romantik

Bir aşk hikayesi ve kader sorguları. Hepimiz benzer düşünce dolu sorgulamalardan geçmişizdir. Filmde iki kişi arasında gizemli olaylar gerçekleşir. Bu iki aşığın bir araya gelmemesi için gizemli güçler her şeyi yapar. Filmin sonunda kader sorgularınızı daha olumlu hale getirebilirsiniz. Kim bilir kader o aşılmaz döngüleri kırdığımız yerde başlıyordur. Ne dersiniz? Ben muhakkak izleyin derim. 

 

9- Hector’ un Mutluluk Arayışı (Hector And The Search For Happiness) Tür: Dramatik Komedi , Macera

Başarılı ve kariyerine düşkün bir psikiyatr olan Hector, hastaları ve kendi için mutluluğun ne demek olduğunu, nasıl olduğunu bulmaya karar verir. Bir süreliğine kariyerini bırakıp dünyayı gezerek mutluluğu aramaya başlar. Tabi zor bir sırdır. Film bu yöndeki çabaları ve başına gelenler ile farklı öğretiler içerir. Hayatın anlamını bulmaktır mutluluğu yakalamak belki de ne dersiniz?

 

10- Ye Dua Et Sev (Eat Pray Love ) Tür: Dram

Özellikle kadınlar için müthiş bir film önerisi. Çoğumuz kitabını da okuduk bu filmin. İzleyenler muhakkak çok beğenmiştir. Kendini bulmak için yola düşen bir kadının öyküsü. İtalya oradan Hindistan ve Bali’ ye uzanan yolculuğu esnasında iç dünyasında yaşadığı değişiklikler, dış dünyada karşılaştığı insanlardan öğrendikleri sizi de etkileyecek. Julia Roberts’ in Elizabeth’ i canlandırdığı filme siz de bayılacaksınız. Bu filmde geçen, aklınızda kalabilecek ve hoşunuza gidecek bir öğreti ise İtalyanca;

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği